Mööbli hooldamine

MÖÖBLI PAIGUTAMINE

Mööbel paigaldada ruumidesse, kus temperatuur jääb vahemikku +5 kuni +35 C ning suhteline õhuniiskus on 30 kuni 70%. Ärge paigutage mööblit küttekehade lähedusse. Kuum õhk võib põhjustada mööbli liigset kuivamist ja deformeerumist.

Mööbli pleekimise vältimiseks kaitske pindu otsese päikesevalguse eest.

MÖÖBLI OMADUSED

Puit on looduslik materjal, eri mööbliesemete vahel võib esineda kergeid toonierinevusi. Kui tooted on ostetud eri ajal, võivad neid olla mõjutanud keskkonnategurid ning esemed ei pruugi olla identse välimuse ja tooniga.

Siseruumides kasutatavate erinevate küttesüsteemide tõttu võivad puidust detailide liitekohtadesse tekkida mikropraod. Puitmaterjali paisumisest ja kahanemisest tingituna võivad ilmneda väikesed erinevused esemete üldmõõtudes.

MÖÖBLI PUHASTAMINE

Täispuidust mööblit puhastage pehme, niiske lapiga. Vajadusel kasutage enamlevinud mitteabrasiivseid puitpindadele mõeldud puhastusvahendeid lisades neid veele. Vahaga viimistletud esemetele tuleb teha korduvtöötlust, vältimaks pindade tuhmumist.

Vältimaks veekahjustuste ja jäävate plekkide teket eemaldage mööblile sattunud vedelik koheselt! Kõige olulisem on mööbli pind seejärel viivitamata lapiga kuivatada.

Mööbli värskendamiseks kasutage müügilolevaid mööblihooldusvahendeid järgides nende pakendil toodud eriotstarvet ja kasutamisjuhist. Mitte mingil juhul ei tohi kasutada tugevatoimelisi (ammoniaaki, alkoholi, või pehmendajat sisaldavat) puhastusaineid.

Kindlasti tuleb vältida alkoholi, kohvi jne teiste tugeva värviga ainete otsest ning pikaaegset kontakti mööbliga. Vältige mööbli vigastamist teravate esemetega. Garantii mööblile ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vedelike- ja kuumuskahjustustele.

MÖÖBLI KASUTAMINE

Mööbli ustele ja sahtlitele ei tohiks riputada lisaesemeid, vältimaks uste ja sahtlite furnituuri deformeerumist.

Mööblile ei tohi asetada kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleb kohe kuivatada puhta pehme lapiga.

Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polte või kruvisid, ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada.

Mööbli liigutamisel ühest kohast teise, ei tohiks seda lohistada, vaid peaks tõstma. Lohistamise tagajärjel võivad deformeeruda mööbli kinnituskohad.